Czy warto sprzedawać tego rodzaju meble w sklepie z meblami?

Dowolne tematy.
marekwolski
Posty: 20
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:49

Czy warto sprzedawać tego rodzaju meble w sklepie z meblami?

Postautor: marekwolski » 21 cze 2016, 13:04

Cześć. Dostałem propozycję promocji i sprzedaży mebli tej firmy z Niemiec: http://jfmfurniture.de/konferenzmobel . Meble są wysokiej jakości i dobrze się prezentują. Moją wątpliwość budzi kwestia, iż są porównywalne cenowo z naszymi producentami, którzy posiadają ugruntowaną renomę na rynku. Nie mam pojęcia, czy słabo znana firma będzie atrakcyjna dla polskich klientów. Jeżeli zdecyduję się na sprzedaż tych mebli to będę zmuszony do poświęcenia jakieś części sklepu na ekspozycję tych mebli. Więc nie będę mógł prezentować, aż tylu mebli dotychczasowych producentów. Co sądzicie o tych meblach. Czy osobiście kupilibyście je dla siebie?

podobne tematy:
adaswolski
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2016, 10:58

Czy opłaca się sprzedawać tego typu meble w salonie?

Postautor: adaswolski » 21 cze 2016, 13:10

Cześć. Trudne pytanie zadałeś. Po pierwsze to istotny jest biznesplan. Czy jest opłacalna sprzedaż ich mebli dla twojej firmy? Jeśli masz większą marżę na ich meblach to należy ten pomysł rozważyć. Może będziesz wstanie dostać wyłączność na dane miasto. To też, jest duży plus. Nie będziesz posiadał konkurencji wśród pozostałych salonów. Mi przypadły do gustu meble tej firmy. Np te: Obrazek meble są bardzo ciekawe i osobiście bym je kupił. Natomiast najważniejsze są w tej branży warunki współpracy z fabryką. Jaki masz okres zapłaty za meble, które dostajesz do ekspozycji. Nie znając podstawowych danych można wróżyć z kryształowej kuli. Jak chodzi o konkurencje z polskimi fabrykami to nie powinieneś o to martwić. Ludzie coraz rzadziej przywiązują uwagę do marki. Waży jest wygląd a później cena zakupu.

podobne tematy:

Wróć do „Na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości