Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Dowolne tematy.
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:57

Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:22

Dzień dobry. Myślę nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, natomiast zastanawiam się co będę robił potem. Jestem żołnierzem zawodowym i niełatwo będzie dostać pracę w cywilu. No chyba, że jako najemnik. Oczywiście żartuję sobie. Ostatnio trafiłem na Leczenie Kręgosłupa Rzeszów i nie mam pojęcia jakie formalności muszę spełnić aby móc skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Inna sprawa to co taki kurs mi da w rzeczywistości? Pod określeniem rekonwersja dla żołnierzy jesteśmy w stanie zapisać praktycznie wszystko: od ochroniarza po wyspecjalizowanego handlowca. Dlatego chciałbym poznać opinię osób, które skorzystały z tego typu kursu i są w stanie wnieść coś sensownego w temacie.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 17:05 przez adambyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:35

Witaj. Nie mam pojęcia co właściwie wiesz o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to złożone pojęcie i wszystko jest zależne od tego jak podejdziesz do sprawy. Na rynku jest wiele firm, które mają w swojej ofercie kursy dla byłych pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to najprościej mówiąc nabycie nowych umiejętności, które umożliwią ci znalezienie zatrudnienia po przejściu do cywila. Liczbę pieniędzy jaką otrzymasz na tego typu szkolenie precyzuje ustawa. Dlatego powinno się ją przestudiować. Jeśli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to powinno się z niej skorzystać. Natomiast na początku musisz się zastanowić jaki rodzaj pracy chciałbyś podjąć w cywilu. Dopiero wtedy szukasz odpowiednie szkolenie, które umożliwi ci przebranżowienie się.

Wróć do „Na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości